Skočiť na hlavný obsah
MENU

Flutter

Flutter je open source framework od Googlu na vytváranie krásnych, natívne kompilovaných multiplatformových aplikácií z jedinej kódovej základne.

Flutter umožňuje vytvoriť aplikácie v jazyku Dart a vygenerovať ich pre Android ako aj iOS prostredie. Tieto aplikácie sú rýchle a stabilné v porovnaní s iným frameworkami. Používateľský Dizajn vo Flutteri zahŕňa použitie kompozície na zostavenie / vytvorenie „Widgetov“ z iných Widgetov.  Základná knižnica je napísaná v jazyku Dart, ktorý poskytuje základné triedy a funkcie, ktoré sa používajú na vytváranie mobilných aplikácií. Flutter je skvelým nástrojom aj pre tých, ktorí majú na začiatok podnikania menší rozpočet a vysoké ciele.

 

Architektúra frameworku Flutter

  • Platforma Dart
  • Flutter jadro
  • Základná knižnica
  • Dizajnovo špecifické widgety

flutter

flutter

Ďalšie články

pushnotification
Push notifikácia je správa zobrazujúca sa na mobilnom či počítačovom zariadení akéhokoľvek typu v reálnom čase.
drupal
V dnešnom článku si vysvetlíme, aký je rozdiel medzi používaním CMS systému a ručného programovania web stránky.
imagemap
Image mapa (klikacia mapa) je technológia, ktorá dokáže urobiť z obyčajného obrázku pomocou presných súradníc viazaných na konkrétny obrázok viacero klikacích odkazov na interné či externé stránky.
ios
iOS je mobilný operačný systém od firmy Apple, určený pre ich vlastné zariadenia. Distribúcia softvéru pre iOS prebieha cez ich vlastný AppStore, kde si ich môžete aplikáciu stiahnúť či zakúpiť.