Skočiť na hlavný obsah
MENU

Flutter

Flutter je open source framework od Googlu na vytváranie krásnych, natívne kompilovaných multiplatformových aplikácií z jedinej kódovej základne.

Flutter umožňuje vytvoriť aplikácie v jazyku Dart a vygenerovať ich pre Android ako aj iOS prostredie. Tieto aplikácie sú rýchle a stabilné v porovnaní s iným frameworkami. Používateľský Dizajn vo Flutteri zahŕňa použitie kompozície na zostavenie / vytvorenie „Widgetov“ z iných Widgetov.  Základná knižnica je napísaná v jazyku Dart, ktorý poskytuje základné triedy a funkcie, ktoré sa používajú na vytváranie mobilných aplikácií. Flutter je skvelým nástrojom aj pre tých, ktorí majú na začiatok podnikania menší rozpočet a vysoké ciele.

 

Architektúra frameworku Flutter

  • Platforma Dart
  • Flutter jadro
  • Základná knižnica
  • Dizajnovo špecifické widgety

flutter

flutter

Ďalšie články

drupal9
Drupal 9 je najnovšia verzia open-source Content Management System (CMS) Drupal. Hlavným cieľom vývoja Drupal 9 bolo odstránenie technického dlhu a zlepšenie výkonu a použiteľnosti.
progapp
PWA v skratke "Progresívna Webová Aplikácia", je mobilná aplikácia uložená do mobilného zariadenia po návšteve webovej stránky.
tvorba-webstranok
Cieľ stránky: Určenie účelu stránky a cieľových skupín je kľúčové pri navrhovaní a tvorbe stránky.
ios
iOS je mobilný operačný systém od firmy Apple, určený pre ich vlastné zariadenia. Distribúcia softvéru pre iOS prebieha cez ich vlastný AppStore, kde si ich môžete aplikáciu stiahnúť či zakúpiť.