Skočiť na hlavný obsah
MENU

Začíname s Drupal 9

Drupal 9 je najnovšia verzia open-source Content Management System (CMS) Drupal. Hlavným cieľom vývoja Drupal 9 bolo odstránenie technického dlhu a zlepšenie výkonu a použiteľnosti.

Nová verzia prináša aktualizované základné knižnice, ako je Symfony a Twig, a tiež zlepšenie práce s médiami. Okrem toho Drupal 9 zahŕňa aj vylepšenia v oblasti prístupnosti, bezpečnosti a vývoja.

 

V porovnaní s Drupal 8, Drupal 9 je jednoduchší na inštaláciu a používanie, a taktiež umožňuje jednoduchšie a rýchlejšie vytváranie webových stránok. Drupal 9 tiež zahŕňa podporu pre modernejšie technológie, ako sú napríklad API-first prístupy a decoupled architecture.

Všeobecne platí, že Drupal 9 je významným pokrokom oproti predchádzajúcej verzii a poskytuje užívateľom silný a flexibilný nástroj na vytváranie a správu webových stránok.

Ďalšie články

android
sobota, október 19, 2019 - 08:02
Operačný systém Android sa stal jeden z najpopulárnejších operačných systémov na svete. Mobilné aplikácie pre Android sa vďaka tomu stávajú čoraz viac populárne.  Vďaka svojej komplexnosti a možnosti bližšej interakcie so zákazníkom neustále rasti
ios
sobota, október 19, 2019 - 08:02
iOS je mobilný operačný systém od firmy Apple, určený pre ich vlastné zariadenia. Distribúcia softvéru pre iOS prebieha cez ich vlastný AppStore, kde si ich môžete aplikáciu stiahnúť či zakúpiť.
pushnotification
utorok, október 16, 2018 - 18:02
Push notifikácia je správa zobrazujúca sa na mobilnom či počítačovom zariadení akéhokoľvek typu v reálnom čase.
drupal
sobota, november 16, 2019 - 15:34
V dnešnom článku si vysvetlíme, aký je rozdiel medzi používaním CMS systému a ručného programovania web stránky.